Kam si určitě zajet na výlet po ostrově Rab?

 

Dovolená v Chorvatsku už dávno není pouze o plážích, moři a nekonečných hodinách strávených pouze v horizontální poloze. Během svých volných chvil na ostrově Rab můžete také podnikat nespočet zajímavých výletů, nejrůznější túr i spoustu poznávacích vycházek. Kam se tedy podívat, aby dovolená skutečně stála za to?

 

Zajímavá místa na ostrově Rab s trekovými botami

 

RabJako první zde máme tipy pro příznivce nejrůznějších horských túr a výšlapů. Pro ty je ostrov Rab jako stvořený. Celý ostrov je totiž velice hornatý a tvořený zejména vápenci. Milovníci horské turistiky tak zde mohou zdolat například nejvyšší vrchol celého ostrova, a to horu Straža se svými 408 metry nad mořem, či nejvyšší masív na ostrově, a to Kamenjak, nebo druhý nejvyšší hřbet ostrova Kalifront, jež má v nejvyšším bodě 97 metrů nad mořem.

 

Nejkrásnější pláž celého Jadranu

 

Další možností, jak strávit dovolenou na ostrově Rab, jsou výlety po zdejších plážích. Tou naprosto nejkrásnější, a to i v celém Jadranu, je Rajská pláž, jež se nachází na severovýchodě na Loparském poloostrově. Tuto pláž by měli navštívit naprosto všichni, jež tráví dovolenou na ostrově Rab! Dalšími nádhernými místy na koupání a opalování jsou nesčetné zátoky na poloostrově Frkanj nacházející se na severozápadě ostrova.

 

Zdejší flóra a fauna už zlákala nejednoho nadšence

 

Taktéž milovníci krásné přírody si na ostrově Rab přijdou na své. Pokochat se zde mohou například háji s makchii, borovicemi halepskými, duby cesmínovými, moruši, cedry a další vegetací. Naprosto nejvíce krásných rostlin a stromů najdete v hlavních sídlech a v jejich okolí, tedy u měst Ráb, Lopar, Palit, Banjol či Barbat.

 

Krása místní kuchyně může být tečkou za celou dovolenou

 

Jako poslední místa, která byste na ostrově Rab měli alespoň jednou navštívit, jsou místní hospůdky a restaurace. Zdejší kuchyně je totiž jedna z nejlepších a nejchutnějších v celém středomoří a rozhodně stojí za vyzkoušení. Pokud se vám nechce trávit dovolená pouze návštěvami nejproslulejších místních podniků, měli byste navštívit alespoň jeden z nich a vyzkoušet zde například olivy, ovoce, zeleninu či nejrůznější jídla z mořských plodů.