Ubytování na ostrově Rab i za pár korun

 

Ubytovat se na ostrově Rab můžete v dnešní době už i za pár korun. Stačí prostě dobře hledat, pečlivě vybírat a hodně dopředu se o všem informovat. Kde je ubytování nejkrásnější? Jakým místům se vyhnout? Nebo kde najít skutečně to nejlevnější ubytování na ostrově Rab?

 

Ubytování na ostrově Rab si hledejte spíše na západě

 

RabV prvé řadě je dobré říct, že na ostrově Rab máte nejlepší, ubytujete-li se na západě ostrova. Východní část je totiž neustále vystavena pověstným větrům bóra, jež dují z hor a mnohdy mají sílu i orkánu. Tento skutečně velice silný a nepříjemný vítr, jež zde prakticky nikdy neutichá, vám může naprosto kompletně zkazit dovolenou. Navíc jelikož tady ani v létě nestoupají teploty příliš vysoko, není potřeba se ubytovávat na východě ostrova s vidinou ochlazujících větrů.

 

Kde je na ostrově Rab ubytování nejkrásnější?

 

Nejkrásnější ubytování a tipy na různé výlety na ostrově Rab najdete v kterékoliv jeho části. Nemusíte proto příliš vymýšlet, zda na severu nebo na jihu. Samozřejmě, že každý by chtěl být ubytovaný blízko nejkrásnější místní pláže, a to blízko Rajské pláže. Ta se však nachází na severovýchodě ostrova a i zde fouká poměrně silný vítr. Chcete-li si tedy užít skutečně klidnou a ničím nerušenou dovolenou, doporučujeme k ubytování západní část ostrova, a to například v blízkosti dvou hlubokých a nádherných zátok, Supetarska draga a Kamporska draga.

 

Kde najít to nejlevnější ubytování na ostrově Rab?

 

V neposlední řadě zde nesmíme zapomenout zmínit, jaké možnosti ubytování na ostrově Rab vlastně máte. Jedná se přibližně o 48 hotelů, 22 apartmánů a čtyři návštěvnické domy. To jsou naprosto klasické ubytovací možnosti, jež najdete prakticky po celém Chorvatsku. Na ostrově Rab se však mimo jiné setkáte také s možností ubytovat se přímo u někoho doma. Nemyslíme teď projekt „CouchSurfing“, kdy spíte prakticky na gauči, ale seriózní možnost ubytování, kdy máte vše k dispozici jako v klasickém apartmánu, akorát budete svoji ubikaci sdílet i s jejím majitelem. Tato možnost je mnohem levnější a mnohdy i lepší, oproti například hotelu, jelikož se takto můžete ubytovat s trochou štěstí i přímo u moře. Rezervovat si navíc takový typ ubytování můžete z pohodlí domova, a to prostřednictvím českých portálů, které se na tuto službu zaměřují.